Jak przygotować firmę na kluczowe zmiany

W naszych działaniach stosujemy metodę „małych szybkich kroków”. Wprowadzając kluczowe zmiany w firmie warto stawiać małe kroki, dlaczego tego nie zrobić w szybkim tanecznym tempie?

Zmieniając świadomość uczestników projektu, wpływając na ich nastawienie, motywując ich do działania i myślenia innowacyjnego, wprowadzanie zmian w organizacji, wdrażanie nowych procesów i systemów nigdy wcześniej nie było tak optymalne.

 

Metody działania opierają się na trzech filarach firmy jakimi są : ludzie, procesy i informacja, tworzą plan działań w zakresie wypracowania:

  • celu, który sprawia, że ludzie są gotowi podjąć ryzyko lub wykonać ciężką pracę wpisaną w proces tworzenia innowacji
  • wspólnych wartości (podejmowanie decyzji, co jest kluczowe dla członków zespołów, działów) – wyznawane wartości kształtują priorytety i wybory grupy, wpływają więc na myślenie i działanie w wymiarze indywidualnym i zbiorowym
  • reguły uczestnictwa – spełniają podobną rolę jak poczucie celu, pozwalają uczestnikom inicjatyw utrzymać koncentrację na kwestiach nadrzędnych, odwodzą od bezproduktywnych zachowań i zachęcają do otwartości i kreatywności, co niewątpliwie sprzyjaja innowacjom. Pozwalają się także poczuć ważnym ogniwem, częścią firmy, częścią ważnej zmiany i etapu w życiu firmy.

 

U sedna innowacyjnego rozwiązania problemów leży zarówno potrzeba uwalniania cząstek geniuszu, jaki drzemie w poszczególnych pracownikach, jak i umiejętność zaprzęgania tych cząstek do kreowania geniuszu zbiorowości. Uwalnianie talentów jest niezbędne by powstawały obiecujące idee i warianty decyzyjne. Natomiast okiełznanie talentów jest konieczne by poddać te pomysły obróbce i wybrać spośród nich nowe rozwiązania.”

L.A.Hill „Geniusz zbiorowości” Harvard Business Review Polska grudzień 2014

 

Zastanawiasz się czy firma jest gotowa na zmianę, rozważ skorzystanie z usług doświadczonych konsultantów – służymy pomocą

3 zasady prowadzenia biznesu

3 zasady prowadzenia biznesu