29 czerwca 2021 Marcin Orocz

Postaw dinozaura na biurku

Streszczenie artykułu Chrisa Lowney'a dla Forbes | Perspektywa Lidera

like a Dino

„Oto jak zostać lepszym liderem: Umieść figurkę żyrafy na swoim biurku” – pisze w swoim artykule chris lowney dla Forbes

Zamiast żyrafy można postawić długoszyjnego dinozaura. Ostatnio gra Like a Dino robi furorę wśród młodzieży, użyta w niej muzyka dodatkowo wprawia w optymistyczny nastrój zwłaszcza jak córka gra już z prędkością x2 i bije kolejny rekord 🦕

Po co nam ten dinozaur? Żeby przypominać o tym co powinno charakteryzować dobrego lidera:

Bądź na tyle przewidujący, aby dostrzec odległe możliwości i wyzwania – tak jak Dino z długa szyją. Przydatne nie tylko do mapowania procesów biznesowych o czym pisałem w ICT Professional https://lnkd.in/efVyTaG Odchudzanie Procesów Biznesowych.

Nie potrafimy naturalnie uzyskać odpowiednie perspektywy w tym co robimy, dość często wpadamy w pułapkę, zastawioną przez media społecznościowe, codzienne zadania i przeciążenie ilością docierających do nas bodźców i danych. To co kluczowe zostaje zagrzebane w tym co nieistotne.

Dobrzy Liderzy muszą przezwyciężyć nieustanne bicie w bębny rozpraszające uwagę, aby mieć jakąkolwiek szansę na uzyskanie perspektywy.

Cofnij się na kilka minut spokojnej refleksji każdego dnia. Wycofaj się z rozpraszającego wiru przyziemnych rzeczy, aby zastanowić się, co jest krytyczne na dłuższą metę, popatrz z szerszej perspektywy na swój biznes na swoją pracę – chyba, że walczysz o tytuł „naczelnego mikrokierownika roku” wtedy nie musisz.

Polecam pełny tekst: https://lnkd.in/eziTq-m