30 stycznia 2018 Marcin Orocz

Pozbądź się zbędnych kilogramów

podnoszenie efektywności

…w Twojej firmie.

Podnoszenie efektywności pracy.

Od kilku miesięcy poznaję branżę operatorów telekomunikacyjnych ISP, najpierw w październiku w Poznaniu MiŚOT Meeting, a ostatnio w Kielcach na XXI Konferencji KIKE

Przypatrując się właścicielom firm, zauważyłem, że są to ludzie ciężkiej pracy, którzy przez lata budowania podwalin internetu w Polsce włożyli w to nie tylko czas i pieniądze, ale przede wszystkim swoje zaangażowanie i sporo serca. Niestety zaniedbując trochę siebie… co widać na foto-relacji z imprezy 😉 https://goo.gl/knzVCx 

Skoro można było tak zaniedbać siebie przez te lata, pytanie jak mocno zaniedbane są firmy? I tu z pewnością odezwą się głosy oburzenia, już wyjaśniam. Każdy z nas wie, że dla dobrego zdrowia ważny jest ruch i regularna aktywność fizyczna – wiemy o tym, a ilu z nas to robi (piszę też o sobie, bo dopiero kilka lat temu dotarło do mnie jak to jest ważne)?

Wiemy, że kable w serwerowni, powinny być poukładane i ważne, żeby był porządek – widziałem radość na prezentacji firmy, która szczyciła się, że po latach prób i przygotowań w końcu poukładała sobie serwery, przełączniki a kabelki są pospinane, opisane i wygląda to pięknie.

To samo dotyczy firmy i organizacji: ważny jest porządek ale jak się do tego zabrać i jak go utrzymać?

ICT Professional

Rozpoczynam cykl artykułów na łamach kwartalnika ICT Professional w sekcji Zarządzanie, który ma pomóc w uporządkowaniu procesów biznesowych w organizacji. Zapraszam do lektury. Dla czytelników i prenumeratorów specjalny link do zasobów i narzędzi ułatwiających analizę, modelowanie i optymalizację i dodatkowe korzyści od ENGI.PLatform i deseven.

————-

,

Leave a Reply