24 stycznia 2024 Marcin Orocz

Business Meeting Planner Summit 2024

W centrum wydarzeń biznesowych. Moje doświadczenia jako prowadzącego BMPS 2024

Business Meeting Planner Summit 2024

18 stycznia 2024 miałem zaszczyt być konferansjerem na jednym z najważniejszych wydarzeń branży biznesowej w tym roku – Business Meeting Planner Summit 2024, które odbyło się w sali balowej imponującego Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK) w Katowicach. Event był zorganizowany jako platforma wymiany wiedzy i doświadczeń dla profesjonalistów z całej Polski, gromadząc prawie trzystu uczestników, w tym czołowych prelegentów i ekspertów z różnych dziedzin.

Konferencja rozpoczęła się od wprowadzenia Marcina Stolarza, który podkreślił znaczenie sektora MICE dla lokalnej gospodarki i zaprosił do zwiedzania MCK i Spodka jako miejsca na organizację imprez, konferencji i spotkań biznesowych. Następnie na scenę zaprosiłem Basię Świderską, główną organizatorkę, Prezeskę Dream Event, ekspertkę rynku MICE, która serdecznie powitała wszystkich uczestników, dzieląc się historią i znaczeniem tego wydarzenia. Przedstawiła cały swój zespół, bez którego to wydarzenie nie mogłoby się udać. Zachęcona moim pytaniem opowiedziała historie jak Dream Events pomaga Klientom spełniać wymarzone eventy w myśl hasła firmy „Let’s Dream! Let’s do Events!”.

Jako prowadzący miałem przyjemność wprowadzić uczestników w pierwszy blok wykładowy, gdzie Gosia Ohme, psycholożka, skupiła się na koncepcji stanu flow, opowiadając o Blue Zone i IKIGAI jako recepcie na szczęście i długowieczność. Na koniec każdego z bloków miałem okazję zadać pytania prelegentom swoje i przesłane w aplikacji przez uczestników.

Blok Flow został uzupełniony o instalację artystyczną Alicji Szopy, była fascynującym doświadczeniem. Młoda artystka oddała swoje emocje na płótnie jak również na potrzeby prezentacji i opisu stworzyła animację, która zwizualizowała jej stan ducha i emocje, które towarzyszyły jej rozważaniom na temat flow, negocjacji i relacji. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję przyłączyć się i pokolorować przygotowane na podstawie instalacji artystycznych Alicji, kolorowanki.

W kolejnych blokach wykładowych, Marzena Jankowska i Roman Kawszyn podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat budowania trwałych relacji i skuteczności w negocjacjach. Ich inspirujące przemówienia były pełne praktycznych wskazówek, które z pewnością pomogą uczestnikom w ich codziennej pracy. Roman brawurowo tłumaczył, że sprzedawanie to nowe pomaganie, a świat VUCA (Vision – spojrzenie na to, co robisz, Understanding – zrozumienie, przekonania, Clarity – jasność w pozytywnym nastawieniu, oraz Agility – elastyczność i trening umiejętności). To dla niego kluczowe elementy dostosowania się do dzisiejszego, dynamicznego i nieprzewidywalnego świata biznesu. ma inne znaczenie niż to które znałem z terminologii wojskowej. To podejście pszczółki, która wszędzie widzi kwiatki pomaga utrzymać motywację w pracy handlowca i pomaga w przeciwdziałaniu wypaleniu w tym trudnym zawodzie. Marzena skupiła się na tym co jest istotne w naszym życiu, budowaniu trwałych relacji opartych na empatii, szacunku i zrozumieniu.

Jednym z kluczowych momentów konferencji był panel dyskusyjny pod przewodnictwem Magdaleny Kondas, który dostarczył głębokich wglądów w praktyczne aspekty organizacji wydarzeń. Panelistami byli Barbara Świderska – właścicielka agencji Dream Events, Anna Tronina – rzeczniczka prasowa PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach, Sebastian Gronet – project manager z Silesia Convention Bureau, Eliza Kozica-Kamińska z MPI Poland Chapter oraz Kamil Maciąg – dyrektor Centralnego Działu Sprzedaży i Marketingu Hoteli Arche

Ostatnim prelegentem był dr Andrzej Silczuk, psychiatra opowiadający o tym jak działają nasze mózgi i jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie psychiczne by uniknąć wypalenia zawodowego, nie wpadać w uzależnienia i żyć świadomie. Podsumował też całość wydarzenia i podkreślił znaczenie dobrostanu psychicznego w naszym życiu. Zachęcając do korzystania tego co mamy pod ręką, krótkich spacerów na łonie natury, odpoczynku w gronie rodziny.

To wydarzenie było także okazją do włączenia uczestników w interaktywne doświadczenia, jakim jest gra „Opowieść (nie)Wigilijna” w której uczestnicy kilka tygodni przed imprezą, w trakcie i jeszcze kilka tygodni po rozwiązują zadania, quizy, zbierają punkty skanując kody qr, poznają prelegentów wydarzenia.  W przerwie obiadowej odbyła się wycieczka po Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Zwieńczeniem dnia był koncert Śląskich Smyków, który dodał wydarzeniu artystycznego piękna.

Podsumowując, Business Meeting Planner Summit 2024 był nie tylko spotkaniem profesjonalistów, ale także świętem wiedzy i inspiracji. Jako prowadzący, miałem przyjemność być częścią tego wyjątkowego wydarzenia, które z pewnością wniosło nową energię i perspektywy do świata biznesu.

Dziękuję wszystkim uczestnikom, prelegentom, organizatorom oraz partnerom za to niezapomniane doświadczenie. Do zobaczenia na kolejnych edycjach!

Jako prowadzący tego niezwykłego wydarzenia, mogę śmiało powiedzieć, że każda konferencja jest dla mnie kolejnym cennym doświadczeniem. Moje umiejętności w zakresie konferansjerki są nieustannie rozwijane, co pozwala mi lepiej i bardziej efektywnie prowadzić różnorodne eventy. Z radością wykorzystuję zdobyte doświadczenia, aby zapewnić, że każde wydarzenie, którego się podejmuję, jest unikalne i spełnia oczekiwania organizatorów.

Jeśli szukasz doświadczonego konferansjera do prowadzenia Twojej konferencji biznesowej lub eventu firmowego, zapraszam do kontaktu. Moje podejście jest zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb i charakteru wydarzenia, a moja pasja i zaangażowanie sprawią, że Twoje wydarzenie będzie pamiętane i doceniane przez wszystkich uczestników. Skontaktuj się Dream Events, abyśmy wspólnie stworzyli niezapomniane doświadczenie dla Twojej firmy i jej gości.

Chcesz zorganizować konferencję, imprezę firmową, zaprosić mnie jako konferansjera.
Skontaktuj się z Dream Events tel. +48323844092 email: biuro@dreamevents.pl

Partnerami wydarzenia byli: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Catering24, Silesia Convention Bureau, MPI Poland Chapter, Arche Hotele, MeetingPlanner.pl, Suntago, Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, Województwo Śląskie, BelMon Resort, Best Western Hotels & Resorts oraz Vidme.

Partnerami medialnymi wydarzenia byli: OOH Magazine, Business Hub, MeetingPlanner.pl, Śląski Biznes.pl, Think Mice oraz Sprawny.Marketing.

 

 

Referencje z wydarzenia

A to wszystko spinał erudycją i dowcipami niezawodny Marcin Orocz.
– dr Andrzej Silczuk, psychiatra, prelegent

Dziękuję za dzisiaj! Fantastycznie przyjąłeś mnie dziś pod swoje skrzydła i dodałeś pewności siebie na scenie!!! Mogłam się schować w twoim profesjonalizmie!
– Alicja Szopa, artystka

Od początku do końca, każdy aspekt wydarzenia był dopracowany do perfekcji. Świetnie poprowadzony event.
– Artur Lipp, uczestnik

Marcin Orocz Grazie Bello! Byłeś bezkonkurencyjny!
– Roman Kwaszyn, trener, prelegent

Dziękuję za wszystko. Świetne prowadzenie też 🙏
– Marzena Jankowska, psycholożka, prelegentka

 

, , , , ,