27 września 2023 Marcin Orocz

HackYeah! 2023 The Biggest Stationary Hackaton in Europe

Relacja okiem mentora na to co się działo 30.9-1.10.2023 na Tauron Arena w Krakowie

Marcin Orocz i Szymon "JSON" Szcześniak na Hackyeah 2023

Relacja z HackYeah 2023 za wysiłek mentorski można podziękować miłym słowem w komentarzu albo wystawiając laurkę w mediach społecznościowych, można też zaprosić na kawę albo postawić ją mentorowi wirtualnie 🙂 za każde miłe słowo i kawy łyk dziękuję (:

Postaw kawę mentorowi HackYeah na buycoffee.to

Uczestnicy HackYeah! 2023 w Krakowie skupieni na ścieżce Health and Well-being na rozwiązaniach z obszaru zdrowia i bezpieczeństwa, dążąc do łatwiejszego zarządzania informacjami zdrowotnymi i zwiększenia bezpieczeństwa indywidualnego. Wypowiem się szczególnie o tej ścieżce bo jako juror miałem okazję w szczegółach przyjrzeć się zgłoszonym pracom jak i oceniać pitche uczestników. Zespół Barbra’s Squirrels zwrócił uwagę na krytyczną potrzebę krwi i jej komponentów, opracowując system zoptymalizowany pod kątem regularnych dawców. Projekt Healthyger skoncentrował się na cyfrowym zarządzaniu dokumentami zdrowotnymi, podkreślając znaczenie bezpieczeństwa danych. Happy Paths koncentruje się na bezpiecznym przemieszczaniu się, łącząc użytkowników z natychmiastową pomocą w sytuacjach kryzysowych. Projekty te zaznaczają ewolucję w dziedzinie zdrowia i bezpieczeństwa, z naciskiem na technologię i innowacje.

mDawka – zwycięzca kategori Health and Well-being

System mDawka, stworzony przez zespół Duża Dawka Development, ma na celu ułatwienie pacjentom dawkowania leków poprzez automatyczne tworzenie przypomnień, bazując na danych z e-recepty. Pacjent podaje PESEL i podaje kod lub skanuje kod kreskowy z recepty, a system generuje plan dawkowania leków, który można łatwo dodać do dowolnego kalendarza. mDawka cechuje się modularnością, łatwością integracji z istniejącymi systemami, a także UX-friendly interfejsem. W planach rozwojowych przewidział też możliwość sprawdzania charakterystyki leków pod kątem wzajemnych wykluczeń czy interakcji, co mogłoby wpłynąć na skuteczność leczenia.

Co zdecydowało o wygranej?

  1. Bezpieczeństwo: Żadne identyfikujące dane wrażliwe nie są przechowywane na serwerze.
  2. Prostota: System nie wymaga instalacji, logowania czy rejestracji, a nadmiarowe dane są periodycznie czyszczone.
  3. Integracja: mDawka integruje się płynnie z istniejącymi kalendarzami użytkownika oraz z możliwościami istniejących systemów informatycznych.
  4. Modularność i skalowalność: Prosta architektura, modularny kod i elastyczność technologiczna umożliwiają rozszerzenie aplikacji o nowe API i funkcje.

Szybkość wdrożenia i niskie koszty utrzymania i rozwoju:

mDawka wykorzystuje technologie takie jak Next.js, Go, Echo i MongoDB, co umożliwia łatwe wdrożenie, utrzymanie i skalowanie. Te technologie również przyczyniają się do niskich kosztów utrzymania, umożliwiając zespołowi Duża Dawka Development za pozyskane z wygranej fundusze szybko wprowadzić produkt na rynek i rozpocząć rozwijanie go o moduły potrzebne do monetyzacji pomysłów.

Jurorzy HackYeah 2023 docenili mDawkę za jej prostotę, możliwość powszechnego zastosowania i nacisk na bezpieczeństwo danych poufnych.

Zwycięski zespół Duża Dawka Development składa się ze studentów III roku Informatyki Politechniki Poznańskiej z dwóch kół naukowych: Adam Piaseczny (PUTrequest_), Maciej Kaszkowiak (AKAI), Mateusz Karłowski (AKAI), Tymoteusz Jagła (AKAI), Szymon Pasieczny (AKAI). Gratulacje!

Ciekawe przypadki

Warto zwrócić uwagę na coraz częstszy trend na HackYeah! Rodzinne uczestnictwo w imprezie – Zespół Insight m.in. składający się z cioci Magdy i bratanka Maćka (l.14), czy Świderscy z Nakła w składzie mama Barbara, tata Łukasz, Mateusz (l.13) i Aleksander (l.11) i liczne dzieciaki małe i duże motywujące swoich młodych rodziców do działania.

Świderscy z Nakła Family Team

Aplikacja „Walk and Talk” promuje zdrowie psychiczne, łącząc ludzi do wspólnych spacerów. Oferuje funkcje dopasowywania oparte na zainteresowaniach, lokalizacji, oraz tempie chodzenia. Zapewnia anonimowość, bezpieczeństwo oraz możliwość oceny doświadczeń. Integruje się z innymi aplikacjami monitorującymi aktywność fizyczną i umożliwia tworzenie wydarzeń grupowych. Prosta i intuicyjna w obsłudze, pomaga walczyć z depresją i epidemią samotności.

Udział w HackYeah! jako mentor, a po zakończeniu czasu na oddanie zadań jako juror i uczestnik panelu prezentacji – to niezwykle intensywne, ale również niezwykle satysfakcjonujące doświadczenie. Uwielbiam być w takim kotle kreatywności i dbać o to by pozytywne wibracje przenosiły się na rozwiązania nad którymi pracujecie. Przez całą imprezę, z krótkimi przerwami, byłem dostępny dla wszystkich uczestników, oferując wsparcie, odpowiedzi na pytania, a czasem nawet słodkie pocieszenie w postaci czekolady czy żelków. Wyjątkowe było dla mnie zaangażowanie w Wasz proces twórczy, obserwowanie pasji, determinacji i niezłomności w realizacji zamierzonych celów, a także wychodzenia z impasu czy przezwyciężania fizycznych kryzysów związanych ze zmęczeniem.

Organizatorzy, z PROIDEA na czele, dokonali tytanicznej pracy, podnosząc sobie poprzeczkę jeszcze wyżej niż w poprzednich latach. Z niecierpliwością czekam na jubileuszową, X edycję HackYeah! Zaskoczyło mnie ogromne wsparcie ze strony partnerów, sponsorów oraz liczne stoiska, które stanowiły przyjemną odskocznię od pracy nad projektami. Docenić trzeba kreatywność w wymyślaniu zadań, nie tak prosto było zdobyć koszulkę, misia czy klapki 😉 Dodatkowo, zasłużoną chwilę relaksu zapewniała świetna kawa oraz pyszne ciastka – ilość których, jak podkreślali organizatorzy, była naprawdę imponująca.

Znakomicie oddające atmosferę wydarzenia były sceny zmęczonych, ale zarazem zmotywowanych uczestników drzemiących na krzesłach czy pod stolikami, by po krótkim odpoczynku powrócić do swoich projektów z podwójnym zapałem. Wytrwałość, zaangażowanie i 24-godzinna praca nad projektem sprawiają, że triumf w danej kategorii jest o tyle słodszy, bo przychodzi po wielu godzinach ciężkiej pracy.

Podsumowując, HackYeah! to miejsce, gdzie pasja spotyka się z determinacją, a twórcza rywalizacja idzie w parze z niezapomnianą zabawą. Bycie częścią tego wydarzenia w roli mentora było dla mnie prawdziwym zaszczytem i niewątpliwie jednym z najbardziej pamiętnych doświadczeń.

Kasia Królowa Sceny

Rewelacyjne prowadzenie, zapowiedzi, energia przekazywana z każdym nawet błahym ogłoszeniem, profesjonalizm w każdym calu.

The 9th edition of the HackYeah is coming up on 30.09-01.10 at Tauron Arena, Kraków! This is a unique hackathon for enthusiasts of programming, design, and innovation. During the 24-hour event, participants will have the opportunity to showcase their skills by creating innovative solutions that have the potential to change the worldHackYeah is not just a competition, but also an opportunity to meet and network with like-minded individuals, learn new technologies, and gain valuable experience in a supportive and collaborative environment. With prizes, mentorship, and the chance to pitch to investors, HackYeah is the perfect platform to take your ideas to the next level.

Zespół sędziowski (w niepełnym składzie orzekającym na zdjęciu) oceniający zgłoszone prace i biorący udział w Pitch Session

Meet the Judging Squad (not all present in the snap), assessing the submitted masterpieces and participating in the Pitch Session Madness! Zespół sędziowski (w niepełnym składzie orzekającym na zdjęciu) oceniający zgłoszone prace i biorący udział w Pitch Session

 

Mentors who dedicate their personal time to guide teams for HackYeah evaluations are the unsung heroes, laying the foundation for innovation and excellence.

Their selfless commitment not only enhances a team’s potential but also fortifies the collaborative spirit that hackathons stand for.

By investing their time and expertise, these mentors shape the future of tech; so, remember to acknowledge and appreciate their dedication!

Warto chwalić mentorów

Warto chwalić mentorów

Zdjęcie z JSON’em użyte jako wyróżnienie tego wpisu pochodzi z posta na fb organizatora imprezy

Mentor Marcin (ten w czerwonym) w swoim żywiole
Zdjęcia 📸 Mikołaj Bała | HackYeah! 2023

,