10 października 2017 Marcin Orocz

Naprawianie firm to nasza specjalność

naprawianie firm

trzy zasady biznesu

Rozwój Twojej firmy nabiera tempa, poszerzają się Twoje horyzonty, co raz wyżej sięgasz w swoich sukcesach… przyjemnie prawda?

Ale taka sytuacja to szczyt góry lodowej, która od swej podstawy zaczyna topnieć, pod wysoką temperaturą problemów i ciągłych braków w komunikacji między zespołowej. W ciągłej gonitwie, w walce o nowe kontrakty, nowych Klientów, zapominamy o przewadze jaką nam daje praca zespołowa z najważniejszymi wartości firmy jaką są ludzie. Bez komunikacji nie ma relacji, nie ma porozumienia, a wręcz pojawiają się nieporozumienia, konflikty. Pojawia się brak zaangażowania i motywacji. Ludziom przestaje się chcieć. Nie zależy im na organizacji: skoro nie rozmawiają ze mną, nie informują mnie to znaczy, że ja ich nie obchodzę. A skoro ja ich nie obchodzę to mi nie zależy. Ot taki łańcuszek zdarzeń, który wpływa na całościowe wyniki biznesowe organizacji, w tym finansowe.

Te i podobne problemy Klientów na co dzień pomagam rozwiązywać. Od lat zajmując się metodyką rozwiązywania problemów w biznesie, wraz z zespołem ekspertów, przeprowadzamy audyty, by pomóc firmom zdiagnozować najpilniejsze problemy organizacyjne i znów wznieść się na wyżyny trwałego sukcesu;

Wspólny zespół pomoże Twoim ludziom odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania: jak poprawić obecną sytuację w firmie, jak znaleźć wyjście z niełatwej i często skomplikowanej sytuacji i więcej się w niej nie znaleźć? Jak opracować plan i wyciągnąć wnioski z błędów, jak wkroczyć na ścieżkę organizacji uczącej się, turkusowej np. z wykorzystaniem techniki feedforward, unikając przy tym wypalenia zawodowego, manipulacji czy mobbingu.

Jak poprawić wyniki przedsiębiorstwa?

Wiemy, że nie ma na to prostej odpowiedzi, nie wystarczy tylko rozejrzeć się po najbliższym otoczeniu w pracy, zwolnić najbardziej nieproduktywnych pracowników, po to by stwierdzić, że sytuacja się nie zmieniła…
Sposobem, który potrafi zmotywować nie jednego pracownika jest rozmowa, kilka słów pochwały, podziękowanie za jego wysiłki. Gdy jednak to nie wystarczy, gdy problem leży głębiej w strukturach naszej firmy, należy sięgnąć po pomoc do specjalistów. Pamiętaj, Twój sukces zależy od Twojego zespołu, od tego jak nim zarządzasz.

Skontaktuj się z nami, porozmawiajmy o tym w jaki sposób możemy pomóc Tobie i Twojej organizacji.

Naprawianie firm… i sporo więcej.


Zakochaj się w sprzedaży – podcast.


Co zrobić gdy firma boryka się z problemami komunikacyjnymi?

Jeżeli Twoja firma boryka się z problemami komunikacyjnymi, niezadowoleniem w zespole i spadkiem wyników, istnieje rozwiązanie, które może pomóc – feedforward. To ćwiczenie grupowe, które skupia się na przyszłości i konstruktywnym przekazywaniu informacji zwrotnych. Dzięki niemu możesz naprawić braki w komunikacji, odbudować relacje zespołowe i przywrócić motywację wśród pracowników.

Sesja feedforward pozwoli Twojemu zespołowi wyrazić swoje oczekiwania dotyczące przyszłych działań i konkretnych zachowań, które uważają za korzystne dla sukcesu firmy. Wskazanie konkretnych obszarów, które wymagają poprawy, pozwoli na precyzyjne działania. Zamiast skupiać się na błędach przeszłości, feedforward skieruje uwagę na rozwiązania, które mają przynieść korzyści w przyszłości. To podejście motywuje pracowników do zmiany, daje im poczucie, że są aktywnie zaangażowani w tworzenie lepszej przyszłości firmy.

Ważnym elementem zarządzania komunikacją w zespole jest regularność i otwartość. Zorganizuj regularne spotkania, na których wszyscy pracownicy będą mieli możliwość dzielenia się swoimi pomysłami, sugestiami i obawami. Wzmacniaj kulturę otwartej komunikacji, w której każdy może wyrażać się swobodnie, być wysłuchanym. Pamiętaj, że dobra komunikacja to dwukierunkowy proces, więc słuchaj uważnie i reaguj na opinie i sugestie swojego zespołu.

Słuchaj uważnie i doceniaj: Bądź aktywnym słuchaczem i doceniaj wkład każdego członka zespołu. Daj im poczucie, że są ważnymi elementami organizacji i że ich opinie są cenne. To motywuje do zaangażowania i dalszego rozwoju.

Wykorzystaj narzędzia komunikacyjne: Skorzystaj z dostępnych narzędzi komunikacyjnych, takich jak platformy do wymiany wiadomości, systemy zarządzania projektem lub narzędzia do wideokonferencji. Upewnij się, że są one dostępne i intuicyjne dla wszystkich członków zespołu.

Organizuj szkolenia z zakresu komunikacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

, , , , , ,

Leave a Reply